Dom Artur Jaku poston foto të Shkodrës së 100 viteve më parë:Dikur rrugët tua buçisnin paqen e zemrës

Publikuar tek: kulture-art, më 22:16 20-06-2019 Dom Artur Jaku poston foto të Shkodrës së 100 viteve më parë:Dikur rrugët tua buçisnin paqen e zemrës Shkodra e 100 viteve me pare, kapur nga fotografi Marubi

Famullitari i Shkodrës Dom Artur Jaku ka rikujtuar Shkodrën e një shekulli më parë, ku sipas tij ishte shumë më e paqtë se tani.

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Dom Jaku ka publikuar foto të Marubit të bëra 100 vite më parë.

Ai kujton me nostalgji Shkodrën e dikurshme të talenteve dhe të intelektualëve.

Postimi i plotë:

Dikur Shkodër stoliseshe në përvujtni shpirtnore.

Dikur rrugët tua buçisnin paqen e zemrës.

Dikur Shkodër shëmbelleje forcën e mendjes dhe forcën e talenteve.

Sa nostalgji për Shkodrën që i hedh lule Korpit të Krishtit!

Si sot 100 vite më parë, Marubi përjetësonte të bukrën Shkodër.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068368911743164
array(1) { ["section"]=> string(108) "dom-artur-jaku-poston-foto-te-shkodres-se-100-viteve-me-pare-dikur-rruget-tua-bucisnin-paqen-e-zemres-169062" }