Dom Gjergji sheh ‘’Top News’’ dhe sulmon: Mos po bëhen më katolikë se Papa? Disa lajme s'kanë "ulëse" ku të rrinë...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:29 18-06-2016 Dom Gjergji sheh ‘’Top News’’ dhe sulmon: Mos po bëhen më katolikë se Papa? Disa lajme s'kanë

Prifti shqiptar katolik Dom Gjergji sheh televizionin informative ‘’Top News’’, duke i kapur syri disa titra, lidhur me Nënë Terezën.

Dom Gjergji nuk heziton të sulmojë, duke pyetur hapur: ‘’Mos po bëhen më katolikë se Papa?’’ Dhe thelbin e ka të ngatërrimi se në patronazhin e kujt është mesha për Nënë Terezën në Vatikan. ‘’Top News’’-i shkruan e Hashim Thaçit.

‘’Me katolik se Papa kush është?

Tash ky o asht lajm i pasaktë o përnjimen kena fillu me i pshtjellu gjanat. Tash pres një lajm që nën patronazhin e Kardinal Filan Fistekut u mbajt mbledhja e qeverisë së Kosovës...

Disa lajme nuk kanë "ulëse" ku të rrinë...

P.S. A thu Berat Buzhala ka kene i pergatit per kungim Hasha?’’, thotë Dom Gjergji, i cili e ka dhe një përgjigje për ç’ka ndodh.

‘’P.S. i P.S. Shpesh lajmet janë ‘’copy-paste’’ nga tekstet qe dërgojne shefat e komunikimit të Kryeministrave, prandaj mos i fajësoni gazetaret ...’’, përfundon ai.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.1135311126709
array(1) { ["section"]=> string(111) "dom-gjergji-sheh-top-news-dhe-sulmon-mos-po-behen-me-katolike-se-papa-disa-lajme-s-kane-ulese-ku-te-rrine-43894" }