“Don Bosko”, një zonë e vështirë për Ramën

Publikuar tek: politike, më 16:27 11-03-2015 “Don Bosko”, një zonë e vështirë për Ramën

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në zonën e “Don Boskos” në Tiranë ku edhe ka shpërndarë lejet e legalizimeve falas për banorët.

Megjithatë, ndryshe nga qytetet e tjera ku Rama ka kryer të njejtin proces dhe ka kaluar pas incidente me qytetarët, në zonën e “Don Boskos” nuk kanë munguar kundërshtitë e të pranishmëve për qeverinë .

Disa prej banorëve nuk kanë pranuar të flasin pasi kanë marr çertifikatën e legalizimit të banesës, madje kanë hedhur fjalë kundërshtuese ndaj Ramës. Sigurisht që kryeministri është munduar t’i kaloj me humor këto situata, duke i etiketuar atë si simpantizantë të PD-së.

Gjithsesi, gjatë takimit nuk kanë munguar edhe batutat e ndërsjellta të Ramës me banorët. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama dhe Lame shpërndajnë lejet e legalizimeve në “Don Bosko”: Nuk ka ndarje PD-PS
Mblidhet kryesia e LSI, simpatizantët: Të përgatitur për çdo skenar »
Article Logic
Execution time: 0.018404006958008
array(1) { ["section"]=> string(44) "don-bosko-nje-zone-e-veshtire-per-ramen-5579" }