Donald Lu merr stafin e ambasadës amerikane dhe “ia mbath” nga Tirana, shikoni ç’po kurdis me këtë çift (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:56 14-11-2017 Donald Lu merr stafin e ambasadës amerikane dhe “ia mbath” nga Tirana, shikoni ç’po kurdis me këtë çift (FOTO)

Ndonëse në kulmin e debateve politike dhe zhvillimeve të rëndësishme, ambasadori i SHBA, Donald Lu, bashkë me stafin e tij largohen nga Tirana.

Ata kanë shkruar në një fshat të Lezhës dhe janë interesuar të mësojnë traditën e endjes në vegjë me një çift të moshuarish.

Madje, ambasada i ka cilësuar si foto të ditës të gjithë veprimtarinë e tyre me këtë çift të moshuarish, të njohur për traditën e endjes në të gjithë zonës.

“Fotot e Ditës | Ambasadori Donald Lu dhe personeli i Ambasadës mësojnë traditën e endjes në vegjë me Taze Lazrin, në një fshat pranë Lezhës. Taze dhe bashkëshorti i saj, Nikolla, ndihmojnë një sipërmarrje lokale duke thurur peceta dhe pëlhura të tjera, si dhe shporta të cilat përdoren për gjëra të ndryshme”, thuhet në përshkrimin e ambasadës së SHBA. 

23517967_10155147730610838_1331303867372174798_n.jpg

 

23561472_10155147730585838_4264004716577364726_n.jpg

23519389_10155147730460838_3435332807129082558_n.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018872976303101
array(1) { ["section"]=> string(111) "donald-lu-merr-stafin-e-ambasades-amerikane-dhe-ia-mbath-nga-tirana-shikoni-c-po-kurdis-me-kete-cift-foto-99492" }