Donald Lu përgëzon ministrin për emërimin, takon Arben Ahmetajn. Nishani e dekreton

Publikuar tek: politike, më 15:35 17-02-2016 Donald Lu përgëzon ministrin për emërimin, takon Arben Ahmetajn. Nishani e dekreton

Ambasadori Amerikan në Tiranë Donald Lu duket se është entuziast për emërimin e ministrit Arben Ahmetaj në krye të Ministrisë së Financave. Ai sot ka shkuar në zyrën e Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, ku ka përgëzuar Ahmetajn.

Nga ana tjetër presidenti Nishani ka dekretuar sot emërimin e ministrit të ri të Financave.

Rama shkarkoi Shkëlqim Canin ditën e djeshme, duke emëruar në vend të tij Ahmetajn. Në vend të Ahmetajt u emërua zv.ministrja e Shëndetësisë, Milva Ekonomi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Këshilltari i Veliajt, Renato Kalemi: Ka dy botë, ajo e përtacisë që kërkon të prishë me 2 gishtat lart dhe ajo e punës
Përplasja/ Erion Braçe akuzoi ashpër ministrin e LSI, merr këtë përgjigje »
Article Logic
Execution time: 0.026986837387085
array(1) { ["section"]=> string(87) "donald-lu-pergezon-ministrin-per-emerimin-takon-arben-ahmetajn-nishani-e-dekreton-32832" }