Donald Lu takoi Ilir Metën në Presidencë, zbardhet për çfarë diskutuan

Publikuar tek: politike, më 14:28 12-04-2018 Donald Lu takoi Ilir Metën në Presidencë, zbardhet për çfarë diskutuan Donald Lu, Ilir Meta e Adriatik Llalla

Ambasadori Amerikan Donald Lu mesditën e sotme zhvilloi një takim në Presidencë me kreun e shtetit Ilir Meta.

Ky takim mes tyre erdhi pas lajmit të ish-kryeprokurori Adriatik Llalla i cili tha se i ishte kërkuar nga ana e Donald Lu, arrestimi i Presidentit gjë e cila u përgënjeshtrua menjëherë nga ambasadori amerikan. Por mesa duket, dy zyrtarët kanë folur për marrëdhëniet e shkëlqyera mes SHBA e Shqipëri.

Interesit të mediave lidhur me takimin e sotëm mes Presidenti Meta dhe Ambasadorit Lu, Drejtori i Kabinetit të Presidentit Arben Cici u shpreh:

“Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim Ambasadorin e SHBA-së në Shqipëri Donald LU me të cilin diskutuan mbi marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy vendeve tona dhe mbi çështjet aktuale të sigurisë rajonale dhe ndërkombëtare.

Në kuadër të integrimit evropian të Shqipërisë, çështjes së rëndësishme të hapjes së negociatave u nënvizua rëndësia e ecurisë dhe implementimit të reformës në drejtësi dhe u shkëmbyen mendime rreth situatës aktuale në vend.

Fryma e përzemërt, miqësore dhe bashkëpunuese karakterizoi, ashtu si gjithmonë, këtë takim”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tre herë legen... Deputeti i PD sulmon keq Ramën po ja çfarë do kërkojnë për të sot socialistët
Ministri i Jashtëm francez anullon vizitën në Shqipëri, zbulohet arsyeja »
Article Logic
Execution time: 0.020611047744751
array(1) { ["section"]=> string(76) "donald-lu-takoi-ilir-meten-ne-presidence-zbardhet-per-cfare-diskutuan-116647" }