Donald Trump: Brukseli është vetëm fillimi, do bëhet keq e më keq

Publikuar tek: bota, më 21:43 22-03-2016 Donald Trump: Brukseli është vetëm fillimi, do bëhet keq e më keq

Kandidati për republikanët, Donald Trump, ka reaguar ndaj shpërthimeve tronditëse në Bruksel mëngjesin e sotëm duke e përshkruar skenën si një "katastrofë" dhe duke paralajmëruar se "ky është vetëm fillimi."

“Unë kam folur në lidhje me këtë për një kohë të gjatë, dhe shikoni tani Brukselin”, tha Trump.

“Brukseli ishte një qyetet i bukur, një qytet me zero krime. Dhe tani është një katastrofë totale, dhe ne duhet të jemi shumë të kujdesshëm në SHBA, shumë vigjilent se kë lejojmë në këtë vend”, është shprehur Trump.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031453847885132
array(1) { ["section"]=> string(69) "donald-trump-brukseli-eshte-vetem-fillimi-do-behet-keq-e-me-keq-35753" }