Doni të keni një karrierë të suksesshme? Ndiqni këshillat e “Forbes”!

Publikuar tek: ekonomi, më 12:48 23-05-2016 Doni të keni një karrierë të suksesshme? Ndiqni këshillat e “Forbes”!

Çdo mëngjes përpiqeni të shkoni më herët në punë, të dukeni të lumtur që po punoni, të jeni optimist në mënyrë që të dukeni mirë  tek shefi/shefja juaj .

Kjo është një  “taktikë” për të rënë në sy, por jo për t’u bërë  të suksesshëm.

Ekspertët e karrierës pranë revistës amerikane  “Forbes”, këshillojnë që ka të tjera mënyra që të jeni i tillë.

1.  Shumë e rëndësishme është marrja e një diplome të avancuar në një profil që s’e ka askush nga kompania juaj.

2. Ta kryeni punën siç duhet.

3. Qartësia në marrjen e vendimeve.

4. Ide të e reja dhe novative për kompaninë.  Jini kreativ dhe shprehni mendimin tuaj për ide që ju duken të dobishme.

5. Përshtatiuni teknologjive të fundit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033050060272217
array(1) { ["section"]=> string(71) "doni-te-keni-nje-karriere-te-suksesshme-ndiqni-keshillat-e-forbes-41244" }