Dorëheqja e deputetit, zbulohen shkaqet, ja avokatja që e zëvendëson (FOTO)

Publikuar tek: politike, më 17:11 30-11-2017 Dorëheqja e deputetit, zbulohen shkaqet, ja avokatja që e zëvendëson (FOTO)

Biznesmeni Bujar Muça dha sot dorëheqjen nga mandati i deputetit të Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet në Elbasan.

Ai do të zëvendësohet nga Elena Xhina, ndërsa shkaqet e largimit, Newsbomb.al mëson se janë për shkak të mospërmbushjes së premtimeve ndaj elektoratit të tij. Ndaj Muça ka vendosur t'i rikthehet me kohë të plotë jetës së biznesmenit

Kush është Elena Xhina

Elena Xhina, ka qenë e treta në listën e kandidatëve për deputetë nën siglën e PDIU në qarkun e Elbasanit. Për 10 vjet ka ushtruar profesionin e avokates, ndërsa për 2 vjet mban postin e nënkryetares së Këshillit të Qarkut Elbasan. Ajo thotë se ka vendosur dhe pranuar të kandidojë për PDIU-në, pasi në themel të kësaj force qëndron idealja e atdhetarizmit, bashkimit kombëtar, mbrojtjes së vlerave të kombit dhe zhvillimit ekonomik. /Newsbomb.al

dgergheh45rh.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014759063720703
array(1) { ["section"]=> string(78) "doreheqja-e-deputetit-zbulohen-shkaqet-ja-avokatja-qe-e-zevendeson-foto-101388" }