Dosja ‘Hajdari’, Haxhia sulmon prokurorin: Ti që i shërben Berishës

Publikuar tek: aktualitet, më 12:06 14-06-2018 Dosja ‘Hajdari’, Haxhia sulmon prokurorin: Ti që i shërben Berishës Izet Haxhia

Është mbyllur seanca e sotme në ngarkim të Izet Haxhisë i cili është dënuar me 25 vite burgim për vrasjen e Azem Hajdarit.

Ndërkohë mësohet se seanca e rradhës  ku do të vendoset nëse do të rihapet dosja e vrasjes së Azem Hajdarit do të zhvillohet më 21 qershor.

Seanca edhe këtë herë është zhvilluar për të vendosur në afat ankimin për apelimin e dënimit. Haxhia edhe këtë herë ka thënë që nuk është njoftuar në atë kohë për dënimin e tij dhe i është rrezikuar jeta.

Ndërkohë që Prokuroria ka publikuar shkresat e veta dhe u shpreh se Izeti është njoftuar.

Izet Haxhia më pas ka marrë fjalën dhe ka sulmuar prokurorin:

“Ti prokuror që i shërben Berishës, kam marrëveshje me Turqinë për ekstradimin. Kam dijeni për shumë krime që janë bërë në atë kohë, prandaj nuk më është bërë ekstradimi që kur e kam kërkuar dhe Berisha ka qenë në pushtet. Ndërkohë që Aldo Bare u ekstradua për 2 vite unë kam që në vitin 2005 që prisja”.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Çështja e Teatrit, Paloka i përgjigjet Veliajt: Kush ja ka lënë pronë këtij, apo ajo që i bëri dasmën
Veliaj përplaset me avokaten: Tregojini daljen zonjës që të qetësohet (ÇFARË NDODHI) »
Article Logic
Execution time: 0.022952079772949
array(1) { ["section"]=> string(70) "dosja-hajdari-haxhia-sulmon-prokurorin-ti-qe-i-sherben-berishes-124353" }