Drafti me ndryshimet kushtetuese, komisioni i Xhafajt mblidhet nesër në 11:00

Publikuar tek: politike, më 13:46 14-01-2016 Drafti me ndryshimet kushtetuese, komisioni i Xhafajt mblidhet nesër në 11:00

Vendoset për nesër mbledhja e Komisionit për shqyrtimin e draftit të ndryshimeve kushtetuese.

Paradite në orën 11:00 Xhafaj kalon për diskutim në Komisionin Parlamentar dhe më pas ia përcjell Komisionit të Venecias.

Ambasadorja e BE-së Romana Vlahutin ka shkuar sot në zyrën e kreut të Kuvendit, Ilir Meta për të biseduar për Reformën në Drejtësi. Më herët, në zyrën e Metës ishte duke biseduar edhe kryeministri Edi Rama.

Dje ka patur disa zhvillime të rëndësishme natën, ku Meta dhe Rama u takuan së bashku në zyrën 30, por më parë në zyrën e Ramës shkuan dy ambasadorët e SHBA-ve Donald Lu dhe ambasadorja e BE-së Romana Vlahutin. Donald Lu ka qenë ditë më parë në zyrën e Metës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ambasadorja Vlahutin në zyrën e Metës. Shkon në Kuvend pasi Rama përfundoi takimin
Fuga: Reforma në Drejtësi? Tallje e paparë, spektakël, estradë... »
Article Logic
Execution time: 0.024415016174316
array(1) { ["section"]=> string(82) "drafti-me-ndryshimet-kushtetuese-komisioni-i-xhafajt-mblidhet-neser-ne-11-00-29982" }