“Drejtësia”, arrihet marrëveshja për çështjet teknike, Halimi: Nëse vazhdohet kështu, dakord edhe politikisht

Publikuar tek: politike, më 20:47 23-03-2016 “Drejtësia”, arrihet marrëveshja për çështjet teknike, Halimi: Nëse vazhdohet kështu, dakord edhe politikisht

Deputeti i Partisë Demokratike, Eduard Halimi ka four pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit të Reformës në Drejtësi dhe ka njoftuar se është arritur një marrëveshje përfundimtare mes palëve, sa i përket çështjeve teknike.

“Nëse vazhdohet kështu, ka mundësi për një marrëveshje politike”, ka theksuar Halimi, ndërsa ka shtuar se pasi politika të bjerë dakord, atëherë drafti do u kalojë ekspertëve.

Mbledhja e radhës do të zhvillohet nëser në orën 10:30.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmet terroriste në Europë, Kodheli takim me ambasadorin e Arabisë Saudite
Klosi:Mbetet shumë për t'u bërë për përmirësimin e jetës së njerëzve në nevojë »
Article Logic
Execution time: 0.022900104522705
array(1) { ["section"]=> string(109) "drejtesia-arrihet-marreveshja-per-ceshtjet-teknike-halimi-nese-vazhdohet-keshtu-dakord-edhe-politikisht-35853" }