Drejtori i Teatrit të Kukullave Isai: Askush s’e di si do jetë Teatri i ri Kombëtar përveç grupit negociator

Publikuar tek: aktualitet, më 16:56 14-06-2018 Drejtori i Teatrit të Kukullave Isai: Askush s’e di si do jetë Teatri i ri Kombëtar përveç grupit negociator

Drejtori i Teatrit të Kukullave, aktori Erion Isai thotë se është pro ndërtimit të një Teatrti të ri Kombëtar, por jo pa dakortësinë e artistëve.

I pyetur në studion e “News24” rreth projektit të Teatrit, Isai tha se askush nuk e di se si do të jetë, përveç grupit negociaor.

Pjesë nga deklarata:

Shqipëria ka nevojë për një teatër dinjitoz kombëtar. Dhe ky takim bëri një gjë, zbuti qëndrimet nga të dyja palët. Ka patur tendencë për t’i ndarë artistët, nuk e di se kush, kanë dashur t’i ndajnë në pro kullave dhe kundër kullave.

Padyshim që jemi të ndarë në mendime, sepse ka njerëz që janë më radikal në mendim dhe duan të qëndrojë kjo godinë që është. Mua nuk më komplekson fakti të thëm hapur që Shqipëria ka nevojë për një teatër të ri.

Jam pro për një teatër të ri, por jo një teatër të ri pa dakortësinë e artistëve. Nuk e di askush si do jetë teatrti i ri. Atë e di grupi negociator.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident i katërfishtë në Rinas, makinat përplasen me dumdumin (VIDEO)
Ja çfarë janë këto letra të verdha që policia vendos në makinën tuaj, dhe pse janë të rëndësishme »
Article Logic
Execution time: 0.0043458938598633
array(1) { ["section"]=> string(114) "drejtori-i-teatrit-te-kukullave-isai-askush-s-e-di-si-do-jete-teatri-i-ri-kombetar-pervec-grupit-negociator-124388" }