Drejtori “News24”: Minxhozi, Nano dhe Vasjari të tredhur para Ramës

Publikuar tek: politike, më 21:17 06-11-2015 Drejtori “News24”: Minxhozi, Nano dhe Vasjari të tredhur para Ramës

Kryeministri Edi Rama u përball dje në emisionin “Top Story” të Sokol Ballës me tre gazetarët Skënder Minxhozi, Arjan Vasjari dhe Mustafa Nano, të cilët ishin ftuar në studio për të debatuar për disa nga ngjarjet më të nxehta në vend.

Por drejtori i televizionit “News24” dhe “Gazetës Shqiptare” ka kritikuar ashpër qëndrimin e treshes së gazetarëve para kryeministrit Rama. Sipas Kasem Hysenbelliut, “ të tre gazetarët ishin të tredhur përpara Ramës.

Ja çfarë shkruan Hysenbelliu për emisionin e djeshëm “Top Story”:

“Mbrëmë ndoqa me kurreshtje emisionin TOP STORY, ku ishte i ftuar kryeministri Rama. Kryeministri ishte vërtet lart dhe kishte çfarë të fliste përballë 3 gazetarëve “të tredhur”. I vetmi gazetar dinjitoz përballë kryeministrit ishte vetëm moderator Kol Balla. Turp për këta “gazetaro-analist-opinionist” dhe sojit të tyre...Gazetar kafenesh”.

12202488_10206640463949359_1997130818_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ruçi: Rama i pakënaqur me performancën e kabinetit qeveritar, nesër nisin takimet intensive me zgjedhësit
KLSH kallëzon 12 zyrtarë të Ministrisë së Mbrojtjes për abuzime në tendera, Qeveria jep shpjegimin »
Article Logic
Execution time: 0.02471399307251
array(1) { ["section"]=> string(69) "drejtori-news24-minxhozi-nano-dhe-vasjari-te-tredhur-para-rames-24842" }