Dritan Dajti i shpëtoi burgimit të përjetshëm, REAGON Presidenti Meta

Publikuar tek: aktualitet, më 12:00 11-02-2019 Dritan Dajti i shpëtoi burgimit të përjetshëm, REAGON Presidenti Meta

Reagon Presidenti Ilir Meta për vendimin e marrë nga Apeli i Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin që e shpetoi nga burgu përjetë duke e dënuar me 25 vite.

Në një prononcim për mediat, Meta theksoi domosdoshmërine urgjente të një hetimi të thellë.

“KLGJ dhe Prokuroria e Përgjithshme të vihen në lëvizje për të vlerësuar dhe verifikuar çështjen në fjalë”- tha shkurt Meta. 

Reagimi i Presidentit vjen një ditë pas apelit të fortë të BE në Tiranë, Luigi Sorca që kerkoi vlerësim urgjent nga KLGJ dhe Prokurori i Përgjithshëm.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I akuzuar për lidhje me Habilajt, shtyhet seanca për ankimimin e ish shefit të policisë
'Do vazhdoni të vidhni', Agron Shehaj zbulon koncesionin e ri: 70 mln euro për 16 km rrugë (DEBATI) »
Article Logic
Execution time: 0.0047450065612793
array(1) { ["section"]=> string(75) "dritan-dajti-i-shpetoi-burgimit-te-perjetshem-reagon-presidenti-meta-152362" }