Dritan Hila i vë “vulën” debatit Lame-Pinderi për homoseksualizmin

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:24 19-05-2015 Dritan Hila i vë “vulën” debatit Lame-Pinderi për homoseksualizmin

Zv.ministri i mbrojtjes Dritan Hila, duket se i ka vënë “vulën” debatit të ndezur ditën e sotme mes drejtorit të ALUIZNI-t Artan Lame dhe përfaqësuesit të shoqatës LGBT, Kristi Pinderi.

“Ka plasur një debat shumë "interesant" në shtyp mes Artan Lames dhe Kristi Pinderit për homoseksualizmin.

Lame mendon që qejfi Kristit nuk është hall.

Pinderi thotë se halli tyre, nuk është qejf.

Unë si popull mendoj "fukarallëk, maskarallëk", shkruan Dritan Hila.

Në debatin e publikuar nga neësbomb.al, Lame shpjegon se sipas tij, LGBT nuk ka pse proteston për të drejtat dhe diskriminimin, pasi ata nuk janë viktima të diskriminimit, madje Lame tregon se si një pjesë e folklorit tonë i ka pasqyruar në këngë e shkrime, pa i diskriminuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029497861862183
array(1) { ["section"]=> string(70) "dritan-hila-i-ve-vulen-debatit-lame-pinderi-per-homoseksualizmin-11519" }