Drogë në kufirin Itali-Zvicër, arrestohet shoferi shqiptar i kamionit

Publikuar tek: aktualitet, më 07:24 11-10-2018 Drogë në kufirin Itali-Zvicër, arrestohet shoferi shqiptar i kamionit Foto ilustruese

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar, pasi u kap me 1 kg kokainë.

Droga u zbulua nga zyrtarët e Agjencisë Doganore dhe Monopoli di Ponte Chiasso, në bashkëpunim me Guardia di Finanza.

Sipas mediave italiane droga u gjet brenda një automjeti që po kalonte tranzit në autostradën Brogeda në kufi me Zvicrën.

Shoferi i automjetit, një shtetas shqiptar, u arrestua për trafik ndërkombëtar të drogës.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020243883132935
array(1) { ["section"]=> string(75) "droge-ne-kufirin-itali-zvicer-arrestohet-shoferi-shqiptar-i-kamionit-137378" }