“Dru hyre, dru dole, të bëri një plakë për ujë të ftohtë”, Rama i kthehet komentuesit: Pyete njëherë...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:33 14-11-2017 “Dru hyre, dru dole, të bëri një plakë për ujë të ftohtë”, Rama i kthehet komentuesit: Pyete njëherë...

Vizita e sotme e kryeministrit Rama në një familje në Kombinat, e cila kishte një vajzë të sëmurë me diabet, ka ngjallur shumë reagime në rrjetet sociale.

Kanë qenë të shumtë komentuesit që kanë kritikuar kryeministrin, ndërsa njëri prej tyre i thotë se “një plakë në Dibër e bëri për ujë të ftohtë", është fjala këtu për vizitën e pak ditëve më parë të Ramës në Dibër, i cili replikoi me një të moshuar në sallë.

Komentuesi: Erdhe ne Burrel dru hyre dru dole asnjë premtim për investim të bëri një plakë për ujë të ftohtë , të kemi votuar për mirëqenie , kemi 2 hidrocentrale s’kemi ujë me pi, edhe faturën mujore e paguajme z KR .

Rama: Atë krapin mbaje mirë po mos fol sikur je ai dhe ajo gruaja e moshuar, ajo foli gjithçka me mençuri e me vërtetësi e ma ngrohu zemren, ndërsa ujin e ftohtë e kishte për të tjerë po ti e ke dëgjuar me veshët e krapit.? Sa për investimet nuk te duket investim ty lidhja e Burrelit me Rrugën e Arbërit dhe shkurtimi përgjysem i rrugës për Tiranë?! Pyete njehere krapin se ndoshta e ka kuptuar ai.

rama_1.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026673078536987
array(1) { ["section"]=> string(100) "dru-hyre-dru-dole-te-beri-nje-plake-per-uje-te-ftohte-rama-i-kthehet-komentuesit-pyete-njehere-99540" }