Dua LIPA rrëmbeu dy çmime Grammy, BERISHA bën URIMIN e veçantë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:30 11-02-2019 Dua LIPA rrëmbeu dy çmime Grammy, BERISHA bën URIMIN e veçantë

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa rrëmbeu në ceremoninë e mbrëmshme në Los Angeles dy çmime prestigjioze, çmimin ‘Artistja e re më e mirë e vitit’ dhe ‘Best Dance Recording’.

Për këtë sukses Duan e ka uruar përzemërsisht ish-kryeministri Sali Berisha, teksa e cilëson superyll botëror të Pop-it.

‘Nje urim per superyllin boteror Te Pop-it, Dua Lipa!

Miq, superylli boteror i Pop-it, çika e Kosoves, Dua Lipa ngjitet ne zenitin e suksesit.

Ajo mbreme fitoi çmimin Grammy, shpallet “Artistja e re me e Mire Vitit”! Por nata e ceremonise vjetore te Çmimeve Grammy ishte e magjishme per Duan, ajo fitoi dhe çmimin “Best Dance Recording”.

Urimet me te perzemerta per Duan! Sb’, shkruan Berisha në Facebook.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « S’përmbahet Edi Rama, SHPËRFYTYRON deputeten e PD-së: Video që Vokshi s’do që ta shihni
E RRALLË në Kolonjë, LULZIMI ndërton me dorë JAHTIN në majë të malit (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.0047280788421631
array(1) { ["section"]=> string(68) "dua-lipa-rrembeu-dy-cmime-grammy-berisha-ben-urimin-e-vecante-152366" }