Dua Lipa tërheq vëmendjen e BBC: Është një yll në pritje, 2016 viti i saj

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:19 30-11-2015

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa po zë gjithnjë e më shumë vend në mediat angleze dhe rasti i fundit është profili që gjigandi BBC ka ndërtuar për 20 vjeçaren.

“Një yll popi në pritje”, kështu konsiderohet Dua Lipan ë shkrimin e BBC për këngëtaret që do të shkëlqejnë në vitin 2016.

Në profilin e këngëtares shqiptare që media britanike ka ndërtuar, përshkruhet shkurtimisht jeta e saj dhe karriera Duas. Gjithashtu, veçohet fakti se menaxher i 20 vjeçares është Emile Haynie, i cili punon me emra të mëdhenj të muzikës botërore si Eminem, Lana Del Rey apo Kid Cudi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022043943405151
array(1) { ["section"]=> string(77) "dua-lipa-terheq-vemendjen-e-bbc-eshte-nje-yll-ne-pritje-2016-viti-i-saj-26622" }