“Dua të jap lekë por s’duhet ta dijë askush”, telefonata e deputetes së PS dhe rrëfimi i Albana Osmanit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:10 30-03-2017 “Dua të jap lekë por s’duhet ta dijë askush”, telefonata e deputetes së PS dhe rrëfimi i Albana Osmanit

Ajo i ka kërkuar mos ta marrë vesh askush, por moderatorja e njohur Albana Osmani nuk ka ndenjur dot pa e ndarë me të gjithë këtë gjest humanitar të deputetes socialiste.

Është fjala për deputeten simpatike të Durrësit, Esmeralda Shkjau e cila ka dhënë një kontribur për Shtëpinë e Foshnjave në Shkozet. Ja si e tregon vetë moderatorja e Top Channel, vizitën e deputetes në shtëpinë e fëmijës dhe tekefonatën e saj:

“Dje gjate vizites ne Shtepine e Foshnjave ne Shkozet ,Durres. Pjese e Fushates"Ti je nje Luledielli" Deputetja e Durresit ishte prane ketyre engjejve,Duke I veshur me diell e duke kaluar kohe me ta. Rreth javes se dyte kur ne ishim ne kulmin e punes Znj Esmeralda me ben nje telefonate, kur thote do jap nje kontribut por dua ta bej pa e ditur askush.

Ne fakt te tilla raste i hasem disa... Por ndersa ngarkesa e saj nuk po e lejonte te takohej dot as me ne ne komunikimet tona u perpoqem ta bimdim qe te jete prezent pasi figura politike te cdo "ngjyre" nuk ka fare rendesi pasi eshte fushate humanitare, duhen ne forme inkurajimi dhe sensibilizimi te madh. Esmeralda nuk pranonte.

Si perfundim ne biseden me motren e saj duke parashtruar dhe cfare ne po I kerkonim bindet dhe keshtu ja ku eshte mes njerezve te saj duke dhuruar diell e dashuri! Znj Esmeralda Shkjau ju falenderoj qe u gezuat shume zemra duke blere bluzat e fushates me lule dielli”, shkruan Albana Osmani.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070281028747559
array(1) { ["section"]=> string(106) "dua-te-jap-leke-por-s-duhet-ta-dije-askush-telefonata-e-deputetes-se-ps-dhe-rrefimi-i-albana-osmanit-73571" }