“Dua të mësoj shqip”, Vuçiç bën deklaratën e pazakontë

Publikuar tek: rajon, më 22:59 15-05-2018 “Dua të mësoj shqip”, Vuçiç bën deklaratën e pazakontë Aleksandër Vuçiç

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka dhënë mbrëmjen e sotme një deklaratë shumë të rrallë të tij, ku në Klan Kosova ka thënë se do të dëshironte shumë të mësonte shqip.

Vuçiç ka thënë se do të donte të mësonte gjuhën shqipe për edukatë më së shumti, ndërkohë që ka uruar që të jetë ende në kohë të mësojë.

Ndihem  fajtor që nuk di asnjë fjalë në gjuhën shqipe. Do të doja ta dija gjuhën tuaj dhe të jem më i edukuar, shpresoj se do të kem kohë të arrijë një gjë të tillë”, ka thënë Vuçiç.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Del autopsia e dy policëve të aksidentuar në lumin Lepenc, zbulohet DETAJI tronditës
»
Article Logic
Execution time: 0.20164513587952
array(1) { ["section"]=> string(58) "dua-te-mesoj-shqip-vucic-ben-deklaraten-e-pazakonte-120894" }