Duka mendon e mendon, por në fund vendos. Shikoni çfarë i dhuron kryebashkiakut francez (FOTO)

Publikuar tek: sport, më 11:24 18-06-2016 Duka mendon e mendon, por në fund vendos. Shikoni çfarë i dhuron kryebashkiakut francez (FOTO)

Armando Duka, përveç se gjatë gjithë kësaj kohe i është dashur të shqetësohet për mbarëvajtjen e aktiviteteve të Kombëtares, shëndetin fizik dhe gjendjen emocionale të djemve e trajnerit, suksesin në kërkim për çdo moment, nuk ka harruar as gjestet simbolike për mikpritësit.

Francezët e kanë pritur me fjalë shqip ekipin tonë dhe Duka nuk kishte si të mos ua shpërblente, po me një gjest fisnik.

Pikërisht me dhuratën që ju shikoni, bërë kryebashkiakut francez të Perros Guirec.

‘’I dhurova në shenjë simbolike një malësor të skalitur me vegël muzikore’’, rrëfen Duka për Newsbomb.Al, duke i treguar simbolikisht identitetin e fort shqiptar dhe kulturën e hershme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lugano kërkon të na rrëmbejë Tramezzanin, ja çfarë ka vendosur ndihmëstrajneri i Kombëtares Shqiptare
Andi Lila ‘’zbor’’ pilotëve gjatë udhëtimit për në Lion dhe ata bëjnë ç’u kërkon mesfushori »
Article Logic
Execution time: 0.023766040802002
array(1) { ["section"]=> string(96) "duka-mendon-e-mendon-por-ne-fund-vendos-shikoni-cfare-i-dhuron-kryebashkiakut-francez-foto-43900" }