DUKE NDODHUR TANI/ Detaje të ndjekjes së gomones me drogë nga Guardia di Finanza dhe policia kufitare

Publikuar tek: rajon, më 20:18 05-01-2018 DUKE NDODHUR TANI/ Detaje të ndjekjes së gomones me drogë nga Guardia di Finanza dhe policia kufitare

Që prej më shumë se 35 minutash policia kufitare shqiptare dhe Guardia di Finanzia janë duke ndjekur në det të hapur një gomone që dyshohet se po transporton drogë drejt Italisë.

Mësohet se fillimisht gomonia është pikasur pranë gadishullit të Karaburunit, ndërsa tashmë ndodhet në ujrat ndërkombëtare.

Bëhet fjalë për një gomone të fuqishme që është rreth tre metra e gjatë dhe me 2 motorë.

Mjeti i fuqishëm ujor dyshohet se ka si destinacion qytetet jugore të Italisë dhe drejtohet nga dy persona.

Dy drejtuesit e gomones nuk i janë përgjigjur apelit të policisë për t'u dorëzuar deri më tani.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas dy vitesh pauzë, Zaev publikon një “bombë” të re: Nuk është as për Gruevskin, as për Ali Ahmetin
Thirrja e Albin Kurtit pas dorëheqjeve në Vetëvendosje: Kthehuni... »
Article Logic
Execution time: 0.0045170783996582
array(1) { ["section"]=> string(107) "duke-ndodhur-tani-detaje-te-ndjekjes-se-gomones-me-droge-nga-guardia-di-finanza-dhe-policia-kufitare-105566" }