'Durimi ka një kufi', Akademiku Artan Fuga: Policia mos të na detyrojë të futemi në grevë, por dhe studentët të lejojnë të tjerët për mësim

Publikuar tek: aktualitet, më 22:07 11-01-2019 'Durimi ka një kufi', Akademiku Artan Fuga: Policia mos të na detyrojë të futemi në grevë, por dhe studentët të lejojnë të tjerët për mësim

Akademiku dhe profesori i njohur Artan Fuga ka reaguar pas përplasjeve mes studentëve dhe punonjësve të policisë, si private ashtu dhe Policisë së Shtetit në godinat e fakulteteve.

Sipas Fugës, policia nuk duhet të hyjë dhunshëm në mjediset universitare sepse do ti detyrojë pedagogët të të bëjnë grevë të përgjithshme, jo vetëm për tarifat e studentëve.

Gjithashtu akademiku ka bërë thirrje dhe që studentët protestues të mos dhunojnë studentët e tjerë dhe pedagogët që mendojnë të bëjnë mësim, as madje të mos i pengojnë sepse tejkalojnë të drejtën e tyre sublime dhe dëmtojnë kauzën e tyre.

'Studentët protestues të mos dhunojnë studentët e tjerë dhe pedagogët që mendojnë të bëjnë mësim! As madje të mos i pengojnë sepse tejkalojnë të drejtën e tyre sublime dhe dëmtojnë kauzën e tyre!', ka shkruar nder të tjera Artan Fuga.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030129909515381
array(1) { ["section"]=> string(141) "durimi-ka-nje-kufi-akademiku-artan-fuga-policia-mos-te-na-detyroje-te-futemi-ne-greve-por-dhe-studentet-te-lejojne-te-tjeret-per-mesim-148421" }