Dy aktorë të Hollywood për promovimin e filmit të tyre në Shqipëri

Publikuar tek: kulture-art, më 19:58 12-04-2018 Dy aktorë të Hollywood për promovimin e filmit të tyre në Shqipëri Posteri i filmit

Më 14 Prill në Cineplexx do të vijnë për herë të parë aktorët Robert Davi dhe Luke Goss.

Aktorët e njohur të Hollywood do të promovojnë filmin e tyre ‘Your Move’, një film i zhanrit thriller me regji të Luke Goss. Filmi do të nisë të shfaqet rregullisht në Cineplexx nga dita e dielë, pas premieres së ditës së shtunë datë 14 Prill, e cila do të jetë e rezevuar për shtypin, personalitete të fushës dhe mbajtësit e kartës Cineplexx Black.

Kjo premiere është disi ndryshe nga eventet dhe premierat që Cineplexx ka organizuar deri më tani sepse do të jetë e organizuar në stilin e një ‘red carpet’ Hollywoodian. Në hapësirën e rezervuar për shtypin, do të jetë I pranishëm edhe producenti Cedric Magnin dhe do të ketë hapësirë për intervista, autografë dhe fotografi.  

Një bio e shkurtër për aktorët dhe punët e tyre pak më poshtë.

LUKE GOSS 

IMDB: http://www.imdb.com/name/nm0331577/?ref_=nv_sr_1

Aktor: Blade II; Tekken; One Night with the King

Regjisor: Your Move

Fitues i: Cmimi Character and Morality (Actor) në Entertainment Awards

U be edhe me i njohur ne francizen Death Race.

ROBERT DAVI

IMDB: http://www.imdb.com/name/nm0001108/?ref_=tt_ov_st_sm

Ka performuar ne mbi 130 role. Njohet per rolet e tij si “bad boy” e gangster ne filma si The Goonies, apo filmin e vitit 1989 te James Bond à Licence to Kill.

Aktor: Die Hard; Licence to Kill; The Expendables 3

Regjisor: The Dukes; Magic

Fitues i: Best Director (The Dukes) në Queens Film Festival

YOUR MOVE

"Your Move" tregon historinë e një njeriu që duhet të shkojë në masa ekstreme për të zbuluar se çfarë ka ndodhur me gruan dhe vajzën e rrëmbyer.

Zhanri: Triller

Kohezgjatja: 96 minuta

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deputeti socialist realizon ëndrrën e vjetër, rindërton në Kaninë ‘Dasmën e Skënderbeut’
Tre muaj nga vdekja e Rexhep Çelikut, partnerja e tij bën dedikimin PREKËS: Hape krahët, qiellin pushtove... »
Article Logic
Execution time: 0.025116920471191
array(1) { ["section"]=> string(73) "dy-aktore-te-hollywood-per-promovimin-e-filmit-te-tyre-ne-shqiperi-116677" }