Dy çanta udhëtimi me DROGË, policia bastis shtëpinë e 33 vjeçarit shqiptar

Publikuar tek: aktualitet, më 16:46 16-05-2018 Dy çanta udhëtimi me DROGË, policia bastis shtëpinë e 33 vjeçarit shqiptar Foto ilustruese

Një 33 vjeçar shqiptar ka rënë ditën e djeshme në prangat e policisë greke në afërsi të Kozanës, pasi në dy çantat e tij të udhëtimit u sekuestruan rreth 30 paketa me 30.7 kg kanabis, ndërkohë që përfshirja e tij në trafikun e lëndëve narkotike nuk është ndalur këtu.

 Policia e Selanikut ka shkuar për të hetuar edhe në shtëpinë e shqiptarit, ndërkohë që kanë arritur të zbulojnë rreth 19.9 kg kanabis të paketuara, ndërsa në banesë ndodhej bashkëjetuesja e tij.

Efektivët  gjatë dy aksioneve kanë sekuestruan 50,5 kg kanabis, një automjet, një peshore elektronike, 2 telefona celularë dhe 2 karta SIM në pronësi të 33 vjeçarit.

Sakaq hetimet për çështjen vazhdojnë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjendet një gomone plot me drogë në Vlorë
Gjendet sërish drogë në qelitë e burgut, këtë herë në Tepelenë »
Article Logic
Execution time: 0.025248050689697
array(1) { ["section"]=> string(80) "dy-canta-udhetimi-me-droge-policia-bastis-shtepine-e-33-vjecarit-shqiptar-121003" }