Dy ditë nga protesta: Meta letër drejtorit të Burgjeve, kërkon informacion për sigurinë

Publikuar tek: politike, më 17:29 19-06-2019 Dy ditë nga protesta: Meta letër drejtorit të Burgjeve, kërkon informacion për sigurinë

Presidenti Ilir Meta kërkon informacione për sigurinë në institucionet e vuajtjes së dënimit nga Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve.

Burime nga Presidenca bëjnë me dije se Meta i ka dërguar një letër drejtorit të përgjithshëm të Burgjeve, Agim Ismaili ku i kërkon të merren të gjitha masat për sigurinë në burgje. Kjo letër vjen në një kohë kur situata në vend është tepër e tensionuar për shkak të krizës së thellë politike, përplasjeve për KZAZ-të dhe dy ditë larg protestës së opozitës.

Meta ka kërkuar edhe informacione për sistemin e sigurisë në burgje.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.14454388618469
array(1) { ["section"]=> string(92) "dy-dite-nga-protesta-meta-leter-drejtorit-te-burgjeve-kerkon-informacion-per-sigurine-168887" }