Dy fitore radhazi, Shqipëria prek majën e Grupit G (Foto)

Publikuar tek: sport, më 21:48 06-10-2016 Dy fitore radhazi, Shqipëria prek majën e Grupit G (Foto)

Megjithëse janë luajtur vetëm dy ndeshjet e para nga 10 ndeshjet për eleminatoret e Kupës së Botës, Shqipëria e ka nisur me këmbë të mbarë duke rrëmbyer dy fitore.

Pas fitores ndaj Maqedonisë (2-1) dhe sot ndaj Lihtenshtejnit me rezultatin 0-2, Kombëtarja e shqiptarëve ka arritur të kapë majën e grupit me 6 pikë.

Në vend të dytë dhe të tretë renditet Spanja e ndjekur nga Italia me nga 4 pikë. Izraeli mban vendin e katërt të Grupit G me 3 pikë, ndërsa Maqedonia dhe Lihtenshtejni me zero pikë.

Ndeshja e radhës kundër Spanjës që do të luhet në datën 9 do të jetë një test i vështirë për rrugëtimin drejt Rusi 2018.

asdawd34f4g4sggsdfg.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Video/ Tre pikë për vëndin e parë, Shqipëria e madhe bën detyrën në Lihtenshtein
Kroacia turpëron Kosovën në Shkodër, pëson gjashtë gola në debutimin në “shtëpi” »
Article Logic
Execution time: 0.025080919265747
array(1) { ["section"]=> string(49) "dy-fitore-radhazi-shqiperia-prek-majen-foto-55329" }