Dy futbollistë largohen nga Kombëtarja? Ja për kë bëhet fjalë

Publikuar tek: sport, më 18:48 24-06-2016 Dy futbollistë largohen nga Kombëtarja? Ja për kë bëhet fjalë

Ka kaluar vetëm një ditë nga mbërritja e kombëtares së futbollit në Shqipëri, por në media kanë filluar të qarkullojnë fjalë se disa lojtarë mund të braktisin ekipin.

Aludimet janë për Shkëlzen Gashin, futbollistin e “Colorado Rapids” në Shtetet e Bashkuara, por që më shumë se një braktisje duket të jetë ndoshta largim për shkak të moshës.

Por së bashku me Gashin përflitet se mund të largohet edhe Taulant Xhaka. Mesfushori gjaknxehtë u përfol gjatë ndeshjes së fundit me Rumaninë për konfliktin e tij me trajnerin De Biasi. Megjithatë nuk dihet se sa e vërtetë është një gjë e tillë, dhe nëse largohet, a është mosmarrëveshja me De Biasin shkaku.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kapiteni iku por të gjithë do e kujtojnë kështu
A do largohet Xhaka nga Kombëtarja? Reagon mesfushori »
Article Logic
Execution time: 0.019741058349609
array(1) { ["section"]=> string(66) "dy-futbolliste-largohen-nga-kombetarja-ja-per-ke-behet-fjale-44518" }