‘Dy gardianë i futën duart në organet gjenitale’, SHOKON Izet Haxhia: Abuzuan sekualisht me të afërmen time 66-vjeçare. Këta kryekurva... (E PLOTË)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:58 09-11-2018 ‘Dy gardianë i futën duart në organet gjenitale’, SHOKON Izet Haxhia: Abuzuan sekualisht me të afërmen time 66-vjeçare. Këta kryekurva... (E PLOTË)

Ish truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia nga burgu denoncon një akt të rëndë sipas tij. Haxhia përmes një statusi në Facebook bën me dije se ditën e sotme një e afërme e tij e moshuar është ngacmuar seksualisht në ambjentet e burgut, ku kishte shkuar për të takuar këtë të fundit.

Ndër të thjera Haxhia shprehet se do të padisë ish kryeministrin Berisha.

“Ka ndodhur turpi i turpeve, qe as në mendje nuk mund t'i shkonte një malesori si une...Ketë plakë, e kanë zhveshur, dhe i kanë futur duart nëpër organet gjénitale, lakuriq komplet! Eshte në spital në gjendje shoku!’, shprehet Haxhia.

Më tej ish truproja e Berishës shprehet se nëse nuk nxirren emrat e 2 gardianëve që kanë abuzuar me të afërmen e tij do futet në grevë urie.

Reagimi i plotë:

Pershendetje miq!

Jam Izeti kete rradhe dhe jo Erjona!

Po j u snkruaj ne kushte te veshtira! Por duhet patjeter te ndaj me ju dicka teper te rende!

Atehere: meqe asnje prokuror nuk vjen te me pyese, jam duke ngritur padi personale kunde personit Sali Ram Berisha, pavaresisht dhe plus ceshtjes Hajdari, dhe poshtersive te tjera! Pra, po padis personalisht shtetasin Berisha!

Qe nga ky moment, si per çudi, qendrimi i punonjesve te Burgut 302, ndryshoi! Por edhe qendrimi im, nga sot , ndryshoi!

Sepse dicka me shume se e rende ka ndodhur, dicka qe vetem serbet e perdornin kunder grave kosovare.

Nje e mozhuar , e afermja ime, 66 vjeç, e urte dhe pa asnje mbrojtje nga te fortet, erdhi sot te me sillte ne burg nje batanije dhe ca byreke e molle.!

Ne burg, ka gardiene femra tropojane dhe te sterbetuara te Berishes, dhe veglave te tij, si Ismet Haxhiaj!

Ka ndodhur turpi i turpeve, qe as ne mendje nuk mund t'i shkonte nje malesori si une...

Kete plake, e kane zhveshur, dhe i kane futur duart neper organet gjénitale, lakuriq komplet! Eshte ne spital ne gjendje shoku!

Ne gjuhen ligjore, quhet agresion seksual! Jo i aplikueshem per te gjithe, sigurisht!

Kete vetem vdekja e lan!

Po j u shkruaj se pari juve, dhe me pas do nderrmare gjithe ankesat migjore nepermjet avokatit, mediave, ministrise se drejtorise se pergjithshme te burgjeve, etj!

Dhe ne fund, kam vendosur qe nqs nuk nxirren emrat e atyre 2 gardianeve qe kane agresuar seksualisht nje grua te vetme 66 vjecare, dhe nuk merren masa denimi per kete krim, do hyj ne greve urie deri ne vdekje!

Kane qene 2 gardiane, te moshes 30-40 vjecare, njera bjonde qe shikonte dhe tjetra qe kryente krimin! Mbasi une dhe Erjona, menjehere sot,protestuam dhe kerkuam emrat e ketyre 2 punonjeseve kriminele. drejtoria e burgut 302,mohon qe ka ndodhur dicka e tille dhe nuk jep emrat e ketyre 2 monstrave! Sigurisht, qe sulmi eshte per te me trembur mua( duke i thene kesaj nene te shkrete qe keshtu jane rregullat, pra hajde prape po t a mbajti.."

Jo!!!! Sepse motra ime tropojane, nuk pati nje kontroll te tille pardje! Gruaja e vellait tim sot, nuk pati nje kontroll te tille...sepse e dine qe jane tropojane dhe me gjak lahej kjo

poshtersi.. Por e moshuara ne fjale, eshte fillikat, vinte ne emer te Erjones, pa asnje mbrojtje, dhe komplet njeri a njeri!!!

O njerez! Mjaft gjykuat a do

sulmoj Salen a jo... Padia ime per gjithe ceshtjen Hajdari do vazhdoje deri ne vdekje, por tani edhe personalisht me Berishen do t a denoncoj ligjerisht! Por a shikoni ju me ke kemi te bejme??? C me flisni per grek e serb, kur serb e grek e me keq, e kemi bash ne parlament!Pse ankoheni per greket, kur n a perdhunojne brenda ne shtepine tone? A kemi me gjak a kemi uje ne keto vena? A ka me shqiptare ketu?

Shefi i burgut, hidhet ne mbrojtje duke thene qe s eshte e vertete...!

Por s do mbaroje ketu kjo histori, or lum miku! Aty dy degjenerata punonjese te burgut qe kane kryer kete veprim, jane te paguara nga Saliu, nga skllavi i tij Ismet Haxhiaj me shoket e tij, etj!

Nuk ka me kthim mbrapa!

Deri ne vdekje!

Keta qe na shiten Atdheun, nuk e kane per gje te na perdhunojne edhe nenat tona plaka! Do ndjek gjithcka ne menyre ligjore nepermjet avokatit, mediave, gjykatave,

munistrive,etj!

Deri ne veteflijim!!

Ky ishte nje deklarim lufte te hapur fizike! E kush me njeh, e di qe s kam frike askend per keto gjera!

Njeriu rron e vdes per nje nder! Keta kryekurva, jane ne prag te agonise!

O une, o ata!!!

Zoti qofte me te drejten!

Tungjatjeta te gjitheve! Kam nevoje per nderin tuaj te shqiptarit ne keto

momente dramatike per'ne te gjithe!

Ju pershendes te gjitheve, mire e me mire qofshi ne familjet tuaja!

IZET HAXHIA

BURGU 302,

RRUGA "MINE PEZA"

TIRANE

SHQIPERI

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Defekt me pompën, 50 mijë banorë pa ujë të pishëm në Fushë-Krujë
Universiteti Mesdhetar i Shqipërisë organizon konferencen ndërkombëtare, “Shqiptarët dhe rajoni përgjatë Luftës së Madhe, (1914-1918) »
Article Logic
Execution time: 0.023700952529907
array(1) { ["section"]=> string(144) "dy-gardiane-i-futen-duart-ne-organet-gjenitale-shokon-izet-haxhia-abuzuan-sekualisht-me-te-afermen-time-66-vjecare-keta-kryekurva-e-plote-140912" }