Dy police plagosen me sëpatë nga një person që thërriste “Allah akbar”

Publikuar tek: bota, më 20:28 06-08-2016 Dy police plagosen me sëpatë nga një person që thërriste “Allah akbar”

Dy police u plagosën sot në mesditë me sëpatë përpara rajonit të policisë në Charleroi nga një person që bërtiste “Allah akbar”, njoftoi policia belge.

“Agresori u neutralizua me plumb dhe humbi jetën disa çaste më vonë”, theksoi policia e qytetit të Wallonie që ndodhet rreth 60 kilometra në jug të Brukselit.

Sipas agjencisë së lajmeve “Belga”, “një nga policet ka marrë plagë të rënda në fytyrë dhe është shtruar menjëherë në spital, ndërsa kolegia e saj është plagosur lehtë”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024614095687866
array(1) { ["section"]=> string(74) "dy-police-plagosen-me-sepate-nga-nje-person-qe-therriste-allah-akbar-48980" }