Dy shqiponja fluturojnë mbi Serbi, Xhaka dhe Shaqiri bombardojnë portën Stojkoviç (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 20:54 22-06-2018 Dy shqiponja fluturojnë mbi Serbi, Xhaka dhe Shaqiri bombardojnë portën Stojkoviç (VIDEO)

Përmbyset rezultati në Rusi, dy super golat nga Xhaka e Shaqiri ndezin zemrat e shqiptarëve anë e mbanë botës.

Serbia arriti të shënojë në pesë minutat e para të ndeshjes, por pjesa e dytë ka folur vetëm shqip.

Dy gola fantastik nga Granit Xhaka (‘52) dhe Xherdan Shaqiri (‘90) kanë përmbysur gjithçka duke kaluar në avantazh Zvicrën që ka në formacion pesë futbollistë shqiptarë.

Të dy kanë festuar me simbolin e shqiponjës duke iu drejtuar tifozëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Xhaka i papërmbajtshëm, feston GOLIN kundër Serbisë me shqiponjën në zemër
“Ishte si të luante kombëtarja jonë”, Ilir Meta MESAZH Serbisë pas ndeshjes: Politika të mos ndërhyjë »
Article Logic
Execution time: 0.026386976242065
array(1) { ["section"]=> string(93) "dy-shqiponja-fluturojne-mbi-serbi-xhaka-dhe-shaqiri-bombardojne-porten-stojkovic-video-125398" }