Dyluftim i ashpër austriako-kosovar, dhe shikoni çfarë bën Thaçi…1 gol

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:04 27-08-2015 Dyluftim i ashpër austriako-kosovar, dhe shikoni çfarë bën Thaçi…1 gol Dyluftimi ne fushe dje mes Thacit dhe Kurz

Thaçi, ministri i Jashtëm i Kosovës, sipas mediave serbe ka qenë lojtari më i keq në fushë. Por ndërsa serbët nuk shënuan asnjë gol në ndeshjen me BE, vetë Hashim Thaçi arriti të shënojë një të tillë. 

Dhe si përfundim, katër golat u shënuan: 2 nga kryeministri maqedonas Gruevski, një nga Thaçi dhe një nga Çollaku. Dhe pse të mos e themi se Kosova kishte rol të rëndësishëm në dhënien e fitores për ndeshjen.

Në këtë foto këtu kemi një dyluftim interesant mes ministrit të jashtëm austriak Kurz, dhe homologut të tij të Kosovës Thaçi. Energjia dhe nervozizmi i austriakut duket qartë, ashtu edhe qetësia e treguar nga Thaçi. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020182132720947
array(1) { ["section"]=> string(75) "dyluftim-i-ashper-austriako-kosovar-dhe-shikoni-cfare-ben-thaci-1-gol-19297" }