Dyshime për sulm terrorist në Francë, arrestohet 16-vjeçarja

Publikuar tek: bota, më 15:43 10-08-2016 Dyshime për sulm terrorist në Francë, arrestohet 16-vjeçarja

Një 16-vjeçare franceze ka rënë në prangat e policisë pasi akuzohet se po planifikonte një sulm terrorist duke përdorur aplikacionin e mesazheve Telegram.

Mësohet se asdoleshentra është arrestuar në shtëpinë e saj.

Nga hetimet e deritanishme autoritet franceze kanë zbuluar se aplikacioni që përdorte adoleshentja ishte i njëjtë me atë që përdorte terroristi që vrau priftin muajin e kaluar.

Franca ka ndjerë kërcënimin kur disa dhjetëra anëtarë kanë diskutuar për Shtetin Islamik dhe kanë bërë propagandë për të ndërmarrë sulme të reja në këtë vend.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023025989532471
array(1) { ["section"]=> string(65) "dyshime-per-sulm-terrorist-ne-france-arrestohet-16-vjecarja-49337" }