E ardhmja e Mercedes është kjo makinë elektrike 6 metra e gjatë (Foto)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 08:52 21-08-2016 E ardhmja e Mercedes është kjo makinë elektrike 6 metra e gjatë (Foto)

Jo shumë vonë makinat me karburant do të ngjajnë si trenat me avull, pasi tashmë edhe gjigandët e prodhimit të automobilëve po përshtaten me teknologjinë.

Mercedes ka zbuluar planet për të ardhmen, një makinë elegante, dhe me autopilot të plotë, çka do të thotë se nuk nevojitet fare ndihma e shoferit për ta drejtuar.

Screasd34333ot_1.jpg

Mercedes-Maybach 6 - për shkak se është 6 metra e gjatë, sa një motoskaf, por që karikohet më shpejt se një telefon.

Scsdf4444wfrtnshot_1.jpg

Motorri i makinës elektrike kap 750 kuaj fuqi. Ajo mund të arrijë 96 kilometra për më pak se 4 sekonda dhe do të jetë e aftë të ecë për 100 kilometra me një karikim sa telefoni juaj.

Screety3454367778hot_1.jpg

Sipas dizajnuesve, forma e saj e lakuar dhe e gjatë është frymëzuar nga jahtet luksoze. Këto foto flasin vetë: /Newsbomb.al/

Sgh66u4466nshot_1.jpg

Screendf4444tgrtot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024756193161011
array(1) { ["section"]=> string(74) "e-ardhmja-e-mercedes-eshte-kjo-makine-elektrike-6-metra-e-gjate-foto-50386" }