E BUJSHME/ Napoli pranë firmës me golashënuesin më të mirë në histori të PSG-së

Publikuar tek: sport, më 11:24 22-07-2018 E BUJSHME/ Napoli pranë firmës me golashënuesin më të mirë në histori të PSG-së

Skuadra e Napoli-t kërkon të bëjë goditjen e fundit në merkato.

Fjala është për një "ish. Edison Cavani vite më parë është larguar dhe firmosi në Francë me PSG-në dhe disa vitete tashmë është golashënuesi më i mirë i kampionëve parizien.

Ançelotti e di se për të triumfuar në Seria A ka nëvojë për një sulmues të nivelit të lartë dhe uruguajani është lojtari i duhur për të furnizuar slumin me gola.

Mediat italiane raportojnë se për PSG hyn në "pazar" me një shifër prej 55 milion eurosh.

Në 17 gusht mbyllet merkatoja në Itali dhe nuk kanë mbetur edhe shumë ditë në dispozicion për të negociuar, megjithëse Ançelotti është trajneri që çdo lojtar do të dëshironte të bashkëpunonte.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Akuza për trukim edhe nga Letonia, presidenti i federatës sulmon mbrojtësit e Luftëtarit
Prova e parë për Ilir Dajën, Flamurtari gati të tregojë forcën përballë Prishtinës »
Article Logic
Execution time: 0.015232801437378
array(1) { ["section"]=> string(85) "e-bujshme-napoli-prane-firmes-me-golashenuesin-me-te-mire-ne-histori-te-psg-se-128721" }