E BUJSHME nga SHBA: Donald Trump shkarkon Rex Tillerson

Publikuar tek: bota, më 13:58 13-03-2018 E BUJSHME nga SHBA: Donald Trump shkarkon Rex Tillerson Rex Tillerson dhe Donald Trump

Donald Trump shkarkon Rex Tillerson.

Presidenti i SHBA Donald Trump ka shkarkuar Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo.

Duke falenderuar Tillerson për shërbimin e tij, përmes një postimi në Twitter, Trump tha se sekretari i ri i shtetit do të bëjë një punë fantastike.

The Associated Press, Reuters, Vanity Fair dhe agjensi të tjera lajmesh, po ashtu kanë raportuar prej kohësh mundësinë e largimit të Tillersonit nga Departamenti i Shtetit. Sipas tyre, Trump kishte humbur besimin te Tillerson.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Helmimi i ish-spiunit, flet May: Ka shumë gjasa që Rusia qëndron prapa sulmit me agjent nervor
Një grua për herë të parë në krye të CIA-s , kush është Gina Haspel, ekspertja e torturës »
Article Logic
Execution time: 0.050571203231812
array(1) { ["section"]=> string(61) "e-bujshme-nga-shba-donald-trump-shkarkon-rex-tillerson-113123" }