E BUJSHME/ Publikohet DIPLOMA e Lindita Nikollës, ministrja e Arsimit me mesatare 5.9

Publikuar tek: aktualitet, më 17:49 06-12-2018 E BUJSHME/ Publikohet DIPLOMA e Lindita Nikollës, ministrja e Arsimit me mesatare 5.9

Publikohet dokumenti i diplomës së ministres së Arsimit Lindita Nikolla, e cila rezulton me mesataren e specialitetit 5.9., ndërsa meatarja e përgjithsme është 6.8.

Dokumentin e ka publikuar 'Shijak Tv', ndërkohë ka reaguar edhe ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka.

Me anë të një postimi në profilin e tij në Facebook, Muka vazhdon të kërkojë të bëhen publike të gjitha diplomat e stafeve pedagogjikë të universiteteve.

'Ministrja Nikolla ju quan ngelësa, por vetë ka mesataren e gjimnazit 5.8! Prandaj sot është e nevojshme të kërkojme bërjen publike të diplomave- rektor, dekanë, shefa departamenti dhe profesora', shkruan ish-zv.ministri.

gfdh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthen protesta edhe në Shkozë, bllokohet rruga
Shfuqizimi i pikës 4 të VKM, tërhiqet nga protesta këshilli studentor në Shkodër »
Article Logic
Execution time: 0.0044169425964355
array(1) { ["section"]=> string(90) "e-bujshme-publikohet-diploma-e-lindita-nikolles-ministrja-e-arsimit-me-mesatare-5-9-144170" }