E frikshme në Haiti, pamjet pas uraganit ‘’Matthew’’ që mori jetën e 800 personave

Publikuar tek: bota, më 09:43 08-10-2016 E frikshme në Haiti, pamjet pas uraganit ‘’Matthew’’ që mori jetën e 800 personave

Këto janë fotot pasi uragani ‘’Matthew’’ goditi  pjesën jugperëndimore të Haitit, duke shënuar 800 viktima.

Uragani ka qenë më i fuqishmi që ka goditur Karaibet në dekadën e fundit, me një shpejtësi ere prej 193 kilometra në orë.

Megjithë ndihmën e SHBA-ve dhe Kombeve të Bashkuara, sërish numri i viktimave është i lartë.

Uragani ka shkatërruar plotësisht banesat e drurit të qindra banorëve afër bregut.

haiti5.jpghaiti7.jpeghaiti4.jpg

haiti2.jpg

haiti3.jpg

haiti.jpghaiti8.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.92371487617493
array(1) { ["section"]=> string(83) "e-frikshme-ne-haiti-pamjet-pas-uraganit-matthew-qe-mori-jeten-e-800-personave-55481" }