E jashtëzakonshme/ Kur një bariton, një tenor dhe një violinist bëhen bashkë: “Lule Bore” siç nuk e keni dëgjuar më parë

Publikuar tek: kulture-art, më 09:10 05-09-2016

Një interpretim i jashtëzakonshëm ky i baritonit durrsak që prej vitesh shkelqen në Europë, Gëzim Myshketa, tenorit të njohur Ramë Lahaj dhe dhe violinistit të talentuar Shkëlzen Doli.

Tre yjet e muzikës kanë kënduar “Lule Bore” në një mbrëmje festive në Itali ndërsa për Gëzim Myshketën, kjo ishte një sfidë më vete.

“Për pak sa nuk më fluturuan kordat duke ec në dysheme”, thotë përmes humorit zëri bariton. Për më shumë ndiqni videon me interpretimin e jashtëzakonshëm.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Himn për Nënë Terezën”, ndiqeni të plotë koncertin madhështor në Bazilikën e Shën Pjetrit
Mediat ndërkombëtare jehonë performancës së këngëtares shqiptare për Nënë Terezën: Pse u zgjodh pikërisht Rita Ora »
Article Logic
Execution time: 0.017673969268799
array(1) { ["section"]=> string(121) "e-jashtezakonshme-kur-nje-bariton-nje-tenor-dhe-nje-violinist-behen-bashke-lule-bore-sic-nuk-e-keni-degjuar-me-pare-51911" }