“E kritikuam për 5 orë rresht”, Belind Këlliçi zbulon ç’ndodhi në takimin 5 orësh mes Bashës dhe FRPD

Publikuar tek: politike, më 08:24 13-10-2017 “E kritikuam për 5 orë rresht”, Belind Këlliçi zbulon ç’ndodhi në takimin 5 orësh mes Bashës dhe FRPD

Çfarë ndodhi në takimin pesë orësh mes Lulzim Bashës dhe drejtuesëve të Forumit Rinor të Partisë Demokratike?

I cilësuar si një pajtim mes kryetarit të PD dhe këtij forumi, duket se tashmë mes tyre është vendosur paqja. Të ftuar në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku, tre drejtues të këtij forumi, kryetari Belind Këlliçi, sekretari i përgjithshëm Grigels Muçollari dhe anëtari i kryesisë, Ares Ypi, deklaruan se i sheshuan të gjitha mosmarrëveshjet që kishin lindur pas hartimit të listës së kandidatëve për deputetë dhe pas këtij takimi gjithçka do jetë e fokusuar në aksionet politike kundër qeverisë.

Por të tre të rinjtë e PD treguan edhe çfarë ndodhi në takimin e të martës mbrëma mes tyre dhe kryetarit Basha. Belind Këlliçi tregoi se e rëndësishme ishte që Basha tha se e kishte kuptuar gabimin se fakti që në parlament nuk është asnjë përfaqësues të këtij forumi ishte totalisht gabim dhe dhe se në ndryshimet në statut do sanksionohet për atë që quhej pjesmarrje në organet vendimmarrëse të partisë dhe në organet e zgjedhura që nisin nga kryetar bashkie e deri deputet.

Sekretari i këtij forumi Grigels Muçollari shtoi se për pesë orë anëtarët e forumit e kritikuan Bashën për gjithçka që ka funksionuar mes tyre dhe këtij organizmi dhe në fund ai I premtoi se nuk do të ndodhë më që forumi të anashkalohet. Muçollari ishte një nga firmëtarët e deklaratës së Astrit Patozit që kërkoi largimin e Bashës nga drejtimi i PD. Të pyetur nëse ata mund të ndjehen të zhgënjyer sërish nga Basha, të tre përfaqësuesit thanë gati njëzëri që as nuk mendojnë këtë.

Të pyetur nga paneli i gazetarëve se çfarë mendimi kanë për disa të rinj që janë pjesë e grupit parlamentar të PD, si Ervin Salianji, Rudina Hajdari, Izmira Ulqinaku etj, kryerari Këlliçi tha se asnjë prej tyre nuk është përfaqësues i forumit Rinor të Partisë Demokratike. 

 

22450846_2069718843274242_1250512970_o.jpg

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Argon Duka: Rama është “un figlio di buona madre”
Ndarja nga jeta e Dritan Priftit, Kuvendi mban një minutë heshtje »
Article Logic
Execution time: 0.047933101654053
array(1) { ["section"]=> string(104) "e-kritikuam-per-5-ore-rresht-belind-kellici-zbulon-c-ndodhi-ne-takimin-5-oresh-mes-bashes-dhe-frpd-95719" }