E ngujuar me studentët te Juridiku, kush është militantja e LSI që këndonte në verë me marsh ushtarak nga Jala (FOTO)

Publikuar tek: politike, më 23:29 11-01-2019 E ngujuar me studentët te Juridiku, kush është militantja e LSI që këndonte në verë me marsh ushtarak nga Jala (FOTO)

Ashtu si në disa fakultete të Universitetit të Tiranës, edhe në fakultetin Juridik studentët janë ngujuar në formë protestë dhe këmbëngulin për plotësimin e 8 pikave.

Por mes studentëve siç është denoncuar edhe në rrjetet sociale janë futur dhe militantë të partive politike që përpiqen të përshkallëzojnë lëvizjen. Një prej militantëve është dhe vajza që shikoni në foton e mësipërme, një anëtare e Lëvizjes Socialiste për Integrim, e cila në verë të 2018 këndonte me marsh ushtarak nga Jala kundër Ramës.

Sot ajo është filmuar teksa me një grup tjetër studentësh i kanë kënduar me isopolifoni kryeministrit Edi Ramës nga brenda fakultetit Juridik.

'Ne na flet për rektorat i gjati kryeministër, nesër do na thotë gomerë, kërkon të na vërë kapistër', ishte një nga vargjet e këngës.

VIDEO NGA JURIDIKU SOT:marshi-i-LRI.jpgLRII-752x450.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024071931838989
array(1) { ["section"]=> string(121) "e-ngujuar-me-studentet-te-juridiku-kush-eshte-militantja-e-lsi-qe-kendonte-ne-vere-me-marsh-ushtarak-nga-jala-foto-148435" }