“E njeh dikush këtë djalin? Po shpërndante fletushka, i kërkova të identifikohej dhe më tha...”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:28 07-04-2018 “E njeh dikush këtë djalin? Po shpërndante fletushka, i kërkova të identifikohej dhe më tha...” Shperndaresi i fletushkave

Emanuela Pepkola Zaimi, themeluese e Fondacionit Down Syndrome Albania ka publikuar këto foto në rrjetin social ndërsa pyet nëse e njeh dikush këtë djalë i cili sot ishte pjesë e protestës së shoqërisë civile përpara Kryeministrisë, edhe pse mesa duket përfaësonte të tjerë.

Nisur, nga çfarë shkruhej në paragrafin e tretë, Emanuela, e ka pyetur të riun të identifikohej me emër e me mbiemër për t’i thënë se në emër të kujt po i shpërndante këto fletushka dhe në kishte marrë lejen e organizatorëve të protestës por ai ia ka kthyer thjesht me “ç’të duhet ty?”.

REAGIMI I EMANUELA ZAIMIT:

E njeh dikush kete djalin? Po shperndante fletushka ne protesten e Nisma Thurje sot. Pasi e lexova dhe pashe ne te nje mesazh politik (paragrafi 3) ju afrova dhe e pyeta te identifikoje veten me emer dhe mbiemer dhe te me thote me kerkese te kujt po i shperndan keto fletushka dhe a ka marre leje nga organizatoret e protestes. Me kthehu pergjigje "jo s'jam i thurje dhe c'te duhet ty". Nese arrijme ta identifikojme mund te mesojme shume gjera.

eerrrrr.jpg

djali.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Misioni i fesë nuk janë festat!
“E vranë te hyrja e shkallës! Loti i nxehtë më dogji gishtat! ”, ish-këshilltari i Berishës rrëfen historinë »
Article Logic
Execution time: 0.026833057403564
array(1) { ["section"]=> string(95) "e-njeh-dikush-kete-djalin-po-shperndante-fletushka-i-kerkova-te-identifikohej-dhe-me-tha-116030" }