E pabesueshme si duket sot personi që kreu transplantin më të komplikuar të fytyrës (Video)

Publikuar tek: bota, më 17:02 28-08-2016 E pabesueshme si duket sot personi që kreu transplantin më të komplikuar të fytyrës (Video)

Ishte viti 2001 kur ish-zjarrfikësi Patrick Hardison ngeli i bllokuar në shtëpinë e përfshirë nga flakët.

Ai pësoi djegie të rënda në fytyrë duke humbur veshët dhe qepallat e syve. 14 vite më pas doktorët arritën të realizojnë transplantin më të komplikuar të fytyrës në botë dhe një vit më pas duket se gjithçka po shkon mirë. Ai nuk pati komplikacione.

Video tregon mrekullinë e mjekëve:

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020217180252075
array(1) { ["section"]=> string(95) "e-pabesueshme-si-duket-sot-personi-qe-kreu-transplantin-me-te-komplikuar-te-fytyres-video-51110" }