E papërmbajtshme Bebe Rexha, nuk do e besoni kur të mësoni pse

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 08:05 31-07-2016 E papërmbajtshme Bebe Rexha, nuk do e besoni kur të mësoni pse

Bebe Rexha është “truri” që fshihet pas 40 këngëve tuaja të preferuara. Besojeni apo jo, infektimi dhe tërheqja e vëmendjes impresionuese "Woo-Hoo" s në këngët e G-Eazy "Me, Myself & I" e teksti i mrekullushëm i "Monster" të Eminem dhe Rihanna dolën nga mendja e një muzikanteje të vetme: atë të këngëtares dhe kompozitores  Bebe Rexha.

Siç shkruan INTV, ka qenë e pamundur për të mos e vënë re suksesin dhe prezencën e Bebes këto vitet e fundit, që kur ajo la pas  hijen e Pete Wentz dhe shpërtheu duke ia dalë vetë mbanë. Këngë të shkruara nga vetë ajo janë rënditur në Top 40 dhe ne “heavy radio rotation” duke i dhënë asaj një sukses ndërkombëtar. Ndërkohë gjatë kohës që ka qenë duke përgatitur albumin e saj që do të mbajë titullin “A.Y.F”, ajo ka ofruar aftësitë në tekstet e këngëve dhe vokalin e saj të jashtëzakonshëm për artistë të tjerë si Selena Gomez, Pitbull, Tinashe, dhe David Guetta. Të premten (29 korrik), Bebe dhe Martin Garrix publikuan bashkëpunimin e tyre plot energji, "In the Name of Love", që gjithashtu meritat për tekstin i ka këngëtarja me origjinë shqiptare. Le të shohim disa këngë të tjera që ju mund të befasoheni kur të mesoni se Bebe ka shkruar tekstin ose ka qenë bashkëpunëtore në të. 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029353857040405
array(1) { ["section"]=> string(67) "e-papermbajtshme-bebe-rexha-nuk-do-e-besoni-kur-te-mesoni-pse-48227" }