E papritur, Gianni de Biasi shkarkohet si trajner i Alaves, zbulohet arsyeja e fortë

Publikuar tek: sport, më 16:57 27-11-2017 E papritur, Gianni de Biasi shkarkohet si trajner i Alaves, zbulohet arsyeja e fortë

Ish-trajneri i Kombëtares Shqiptare Gianni de Biasi nuk ja ka dalë dot me sukses aventurës së tij në La Liga ne drejtim të skuadrës Deportivo Alaves.

Sot ai është shkarkuar në mënyrë të papritur pas 8 ndeshjeve të luajtura, para përfundimit të kontratës me klubin.

Gjithçka ka ardhur si pasojë e rezultateve të dobëta që ekipi bask ka arritur javët e fundit në La liga ku arriti kulmi me humbjen e javës 1-2 me skuadrën Eibar.

Ekipi do të drejtohet momentalisht nga Javier Cabello deri në caktimin e trajnerit të ri. Deportivo Alaves ndodhet në vendin e 19-të të renditjes me vetëm 6 pikë që skuadra i ka marrë nën udhëheqjen e De Biasit. 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Presidenti Bayern tregon se kush e largoi Ançelotin nga bavarezët
Mbyllet pjesa e parë në “Selman Stërmasi”, Partizani dhe Skënderbeu ndalojnë në barazim »
Article Logic
Execution time: 0.031612873077393
array(1) { ["section"]=> string(89) "e-papritur-gianni-de-biasi-shkarkohet-si-trajner-i-alaves-zbulohet-arsyeja-e-forte-100957" }