E PAPRITUR/ Largohet trajnerja e Vllaznisë, Sadie Goga

Publikuar tek: sport, më 16:07 12-04-2018 E PAPRITUR/ Largohet trajnerja e Vllaznisë, Sadie Goga Ekipi i Vllaznise

Ekzekutivi i shumësporteve shkodrane me një shkresë zyrtare dorrëzuar gjatë stërvitjes i ka bërë me dije ish volejbollistes së njohur se nuk do të jetë më në krye të rrjetës së ekipit të kryeqendrës së veriut.

Largim që nuk është pritur mirë nga Goga për shumë arsye. Së pari sipas saj ekzekutivi komunikimin duhet t'ia bënte në kushte zyrtare dhe jo në stërvitje.

Së dyti, ndërprerjen e marrëdhënieve nga skuadra e ringritur prej saj duhet ta bënte në kushte të tjera shumë më zyrtare edhe për gjithë ato sakrifica që janë bërë për të rikthyer ekipin e Vllaznisë e shumë më tepër në këto dhjetë vite për ta mbajtur mes ekipeve më të mira.

Sadie Goga i përket volejbollisteve më të mira të Vllaznisë së Shkëmbit, Alibalit, Vasos, e shumë të tjerave. Për këtë arsye kur të tjerët për gati 20 vjet e kishin lënë në harresë këtë ekip ishte Goga ajo që vendos ta rikthejë.

Pas titujve me të rejat vendos të kalojë me këtë grup lojtaresh tek të riturat dhe për vite me radhë ka qënë aty si askush tjetër. Vjen një moment dhe e largojnë. Pa dëshirën e saj sigurisht. Por ajo çfarë e ka bërë të mos ndjehet mirë trajneren është mënyra sesi e kanë larguar.

vllla.jpg

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I dha fitoren Real Madridit, Ronaldo reagon ashpër: Se di pse kontestojnë, do ishte gol gjithsesi
»
Article Logic
Execution time: 0.13118505477905
array(1) { ["section"]=> string(59) "e-papritur-largohet-trajnerja-e-vllaznise-sadie-goga-116652" }