E PAPRITUR! Pas SKANDALIT, Ambasadori Lu TAKON Bashën

Publikuar tek: aktualitet, më 12:07 13-03-2018 E PAPRITUR! Pas SKANDALIT, Ambasadori Lu TAKON Bashën

Ambasadori i SHBA, Donald Lu zhvilloi një takim me kreun e PD, Lulzim Basha.

Mësohet se ambasadori i ka shkuar në zyrë kryedemokratit në selinë blu. Edhe pse nuk është zbardhur ende se çfarë u diskutua kokë më kokë mes tyre ky takim vjen pas skandalit të lobimit në SHBA të Bashës, të zbuluar pak ditë më parë.

Kujtojmë se Kryminsitri Rama në një intervistë mbrëmjen e djeshme për Eni Vasilin në news 24 tha se nderkombëtarët janë të shqetësuar duke lënë të kuptohet se atij i kanë shkuar ‘sinjale’ nga zyrtarët përfshirë ata të BE dhe SHBA-së.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Profesori i njohur: Jetojmë për një COPË BUKË
Informacion i rëndësishëm, ministri jep ultimatumin: Kush qendron në Gjermani pa dokumenta dhe kërkon azil... »
Article Logic
Execution time: 0.032798051834106
array(1) { ["section"]=> string(58) "e-papritur-pas-skandalit-ambasadori-lu-takon-bashen-113109" }