E pazakontë, durrsakja kërkon ndihmë: Më dhunon ish-gruaja e burrit

Publikuar tek: aktualitet, më 17:06 12-07-2018 E pazakontë, durrsakja kërkon ndihmë: Më dhunon ish-gruaja e burrit

Një grua nga Durrësi ka kërkuar ndihmë në Polici pasi pretendon se dhunohet fizikisht dhe psikologjikisht nga ish-bashkëshortja e burrit.

40-vjeçarja me inicialet R.M., është pajisur me urdhër mbrojtje pasi është dhunuar nga 32-vjeçarja me inicialet M.K., 32-vjeçe.

Sipas njoftimit te policise, më datë 11.07.2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtje së menjëhershme, për shtetasen R.M., vjeçe 40, banues në Durrës, pasi dyshohet se ish bashkëshortja e burrit shtetasja M.K., vjeçe 32, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj.

Materialet i kaluan Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës.

Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, ”Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035948038101196
array(1) { ["section"]=> string(72) "e-pazakonte-durrsakja-kerkon-ndihme-me-dhunon-ish-gruaja-e-burrit-127686" }